Keskkonnahariduslikud õppekäigud Kabala Lasteaias-Põhikoolis lõppeval õppeaastal

Kik-i projekti raames käisid kõik lasteaialapsed sügisel Kurgja Talurahvamuuseumis, et osa saada programmist „Talulapse tegemised”. Tutvuti talus tehtavate töödega, sealhulgas talulapse töödega ja talus peetavate loomadega. Õpiti tundma loodust ja iga laps sai meisterdada ühe vanaaegse mänguasja taaskasutatavast materjalist.
1.-3. klassi õpilased külastasid Eesti Loodusmuuseumi, kus tehti tutvust Eesti looduses elavate imetajate ja lindudega läbi erinevate aastaaegade. Õpiti tundma loomade-lindude kohastumusi, tuletati meelde toiduahelaid ja toiduvõrgustikke. Veetaimede ja -loomade programmis õpiti veeorganismide kohastumusi ja arutleti selle üle, kuidas inimesed saaksid kaasa aidata vee-elustiku säilimisele ja arengule.
Kevadel sõitsid 7.-9. klassi õpilased Tartusse Tartu Ülikooli Loodusmuuseumisse, kus toimus „Loomastiku mitmeskesisuse praktikum”. Kõikidel õpilastel oli võimalus osa võtta seitsmest rühmatööst, näiteks määrata nahatükkide ja koljude järgi imetajaid, kodade järgi tigusid ja karpe, linnulaulu järgi laululinde, kahepaiksete piltide ja kirjelduste abil kahepaikseid jne. Lisaks tutvuti ka suurepärase uuenduskuuri läbi teinud loodusmuuseumiga ja seal olevate eksponaatidega.
Viimaseks õppekäiguks oli Nõva Külastuskeskuse programm „Elu Läänemere ääres”, mille käigus 4.-6. klassi õpilased uurisid Läänemere mõju ümbritsevale loodusele ja inimesele; kuidas meri mõjutab maismaaelanikke ja kuidas inimene mõjutab Läänemerd. Õpiti tundma kes ja kuidas elab Läänemeres ja mere kaldal. Tehti retk läbi metsa mere äärde ja mere äärest korjatud karpide kodadest oli igaühel võimalus teha endale õppevahend liikide määramiseks. Väga huvitav oli ka külastuskeskus, kus on mitmeid harivaid ekspositsioone, sealhulgas erinevate liivade kogu, mida on aidanud koguda paljud inimesed, kes reisil käies toovad kaasa eri paikkondade liiva üle terve maailma. Igaühel on võimalus liivasid võrrelda nii värvuse kui ka liivatera suuruse järgi.
Tänu Keskkonnainvesteeringute Keskusele oleme saanud juba kolmel õppeaastal käia õpilastega erinevatel õppekäikudel ja koos sellega pakkuda õpivõimalusi väljaspool kooli ning laiendada õpilaste silmaringi ja täiendada teadmistepagasit.

Suur tänu ka kõikidele õpetajatele, kes selle projekti läbiviimisele on kaasa aidanud.
Ülli Toomemäe
õpetaja ja projektijuht

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s