Väljasõit Järvakandi klaasitehasesse

Käisime klassiga Järvakandi klaasitehases, kus meile seletati ja näidati, kuidas valmistada klaasi ning ning miks on klaaspudelid paremad kui plastpakendid ja plastpudelid.
O-I Production AS on üks maailma suurimaid klaasitootjaid, mille toodangut kasutavad jookide ja toiduainete tootjad üle kogu maailma. Eestis on O-Il üks klaasitehas Järvakandis, mille ajalugu ulatub kaugemale kui 135 aastat. Juba üle saja aasta on nad oma ettevõtet arendanud kui paindlikult toimivat kaasaegset äri.
Alguses juhatati meid koosolekute ruumi, kus meile näidati slaidikava ettevõtte tööpõhimõtetest ja struktuurist. Meile räägiti ka ohutustehnika nõuetest. Pärast seda tegime tehases väikese ringkäigu ning suundusime uuesti koosolekute ruumi. Seal me rääkisime veel veidi töötajatega ja kõige lõpuks toimus kingituste vahetamine.
Päev oli lõbus, töötajad olid sõbralikud ja küsisid meilt küsimusi meie tulevikuplaanide kohta ja vastasid meie küsimustele.
Eneli Maltsar, 8. klass

20. aprillil käisime karjääriõpetuse tunni ajal Järvakandi klaasitehases.
Peahoonesse sisenedes läksime kõigepealt ühte ruumi, kus meile räägiti sellest tehasest lähemalt ja erinevatest ametitest, kellena töötajad ettevõttes töötavad. Selles ettevõttes on kõige tähtsam töötajate turvalisus.
Peale ülevaadet saime minna tehasesse ja neid masinaid oma silmaga näha. Selleks oli vaja panna jalga turvasaapad, kõrva kõrvatropid, pähe nokamüts ja kaitseprillid ning selga punane töökittel. Kui kõik olid korralikult turvavarustuse selga pannud, saimegi ringkäigule minna. Nägime, kuidas vedelast klaasist said pudelid ja kuidas neid hooldati kuni pakkimiseni välja. Lisaks saime vaadata läbi spetsiaalse klaasi klaasivanni, kus oli vedel klaasimass nagu hõõguv tulemeri.
Pärast tagasi esialgsesse kokkusaamisruumi minnes saime ka väikesed kingikotikesed. Ekskursioon oli väga lahe ja sain palju uusi teadmisi klaasi tootmise kohta.
Eiri Grünling, 8. klass

 

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s