Kohtumine Huumorimuuseumis

Märtsikuus käisime külas Purkus asuvas Huumorimuuseumis. Seal pidime kohtuma karikaturistide Andrus Tamme ja Priit Koppeliga. Läksime sinna sellepärast, et osaleme eTwinningu projektis „Loovus ja karikatuurikunst.“
Enne karikaturistide saabumist rääkis õpetaja Salle meile, mis selles majas enne oli ja kuidas kõik alguse sai. Kohtumine toimus vanas õpetajate toas. Seal oli seintel palju sarže Eesti kuulsustest ja tutvuda sai erinevate karikaturistide naljapiltidega. Igas nurgas olid väga õudse ilmega kujud. Neid nägin pärast unes ka, väga jubedad olid. Seinal oli ka kalasoomustest maal, mis kujutas tormist merd ja oli üpriski vägev.
Kui humoristid kohale jõudsid sai tehtud väga palju pilte ja kogu tähelepanu tõmbas alguses endale Priidu väga nunnu koer Robi. Kui kõik olid isu täis paitanud, võis kohtumine alata. Rääkisime väga palju kultuurist ja huumorist läbi ajaloo ning Eesti karikaturistidest. Saime teada, et Andrus Tamm on ka huumoriajakirja „Pilkaja“ peatoimetaja. Nalja sai ka päris palju.
Veel sain teada, et Tartus korraldatakse ka laste naljapiltide võistlust „Mida naerad, koolijüts?“. Võib-olla kunagi võtan ka sealt osa.
Luisa Laane, 8 klass

25. märtsil saime meie, e-Twinningu projektis osalejad, kokku Pilkaja peatoimetaja Andrus Tammega ja karikaturisti Priit Koppeliga. Kohtumine toimus Purkus Huumorimuuseumis. Nad rääkisid meile, mis asi see karikatuur üldse on ja mida see endast kujutab. Nad rääkisid väga huvitavalt ja tõid ka näiteid.
Ma sain uut teada seda, et tegelikult on Eestis karikatuuride joonistamisega tegelevaid inimesi väga palju. Aga meedia ja ajalehed ei kajasta seda piisavalt. Igal ajalehel on kindel karikaturist ja ülejäänutest me tegelikult ei tea midagi.
Saime tutvuda ka huvitava näitusega erinevatest saržidest ja karikatuuridest ja vaadata kujusid, mis iseloomustasid naiste elu. Samuti olid seal ka kaustad, kust sai ülevaate paljude Eesti karikaturistide loomingust.
Eiri Grünling, 8 klass

 

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s